1-Okuma hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Okuma yaparken bir taraftan da okuma şeklinizi kontrol ediniz. Bazı kişiler kelimede bulunan bazı harfleri okumazlar, bazıları da kelimeye harf ekleyerek okurlar. Her ikisi de kelimeyi yanlış okudukları için anlama sorunu ortaya çıkar, anlayamaz döner bir daha okumaya çalışırlar. İşte bu yanlış okumaları bu program sayesinde ortadan kaldıracak ve okumanız ve anlamamanız düzelecektir..

2-Gözlerinizi hızlı görmeye alıştırabilir siniz. Bazı okumacıların yavaş okuma nedeni okudukları kelimeyi yavaş olarak görürler. ‘Hizliokusam’ programı ile gözlerinin kelimeleri görüş hızını artırarak, kelimeleri hızlı görmeye başlayacaksınız. yani kelimeleri hızlı görecek, okumaları da hızlanacaktır.

3-Gözlerinizi hızlandırabilirsiniz. Gözlerimiz kelimeleri yavaş görürken kelimeler arasında da yavaş ilerler. ‘Hizliokusam’ programı ile kelimeleri hızlı görmenin yanında kelimeler arasında da hızlı hareket ederek okuma hızınızı artıracaktır.

4-Görüş alanınızı genişletebilirsiniz. Okum a yaparken bazılarımız küçük kelimeleri bir seferde okur ancak büyük kelimeleri bir seferde okuyamaz hecelere bölerek okurlar .Çünkü görüş alanları dardır .İşte hizliokusam programı ile görüş alanınızı artırarak büyük küçük kelimelerin hepsini okumalarını sağlar.

5-Okuma hızınızı istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Okuma hızınızı siz istediğiniz kadar artıracaksınız. İlk önce kelimeleri tek tek okuyarak (bu günkü okuma hızınızda) okuma hızınızı yapılan çalışmalarla 400-450 kelimeye kadar çıkaracaksınız. Daha sonra kelimeleri ikişer ikişer(İki kelime) okuyarak okuma hızınızı iki katına çıkarabileceksiniz. Kelimeleri üçer üçer okuyarak okuma hızınızı 3 katına kadar artırabilecek siniz. Kelimeleri dörder vaya beşer kelime okuyarak okuma hızınızı 4 veya 5 katı daha da artırabilirsiniz. Okuma hızınızı çok daha artırmak isterseniz satır satır okuyarak okuma hızınızı istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Her şey siniz isteğinize ve çalışmanıza bağlıdır.

kimler çevrimiçi

45 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Kullanıcılar
127
Makaleler
1148
Makale Görünüm Sayısı
866679

Okumanın yolculuğu