E-mail: hizliokusam@gmail.com - Tel: 05367693728

×

Uyarı

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: home/hizliok4/domains/hizliokusam.com/public_html

Eğitim ve öğretim kurumlarında verilen kaliteli ve yeterli eğitim ve öğretimin; çocuğun geleceğinin yönlendirilmesinde ve bilgi edinmesinde önemi büyük olduğu gibi, bilgi çağının yarışan ülkeler zincirinden kopmamasını sağlayacağı bilinmelidir. Çocuğun bilgi edinmesinde ve belli davranışları kazanmasında sosyal çevrenin de etkisi büyüktür. Aile ve okul hayatının dışında zamanının büyük bir kısmını sokakta ve sosyal çevrede geçiren çocuğun, buralarda edindikleri alışkanlıklar ve kurdukları arkadaşlıklar sonucu edindikleri bilgi ve davranış kazanımlarının yaşamlarına yön vermede ne kadar etkili olduğu gözden ırak tutulamaz. Bununla beraber insanların bilgilenmesi ve yeni bilgiler edinmesi sürekli olmalı ve durağan olmamalıdır.

OKUMAK Bilgi edinme araçlarının ortak adıdır. İnsanın bilgi edinme süreci; algılama, düşünme, okuma ve yazmayı içerir. Bilgi edinmenin özünde okuyarak; algılamak, yorumlamak, analiz ve sentez yapmak ve sonuca ulaşmak vardır. Alıcı olan OKUYUCU, bilgi kaynakları olan kitap, dergi, gazete ve dijital okuma araçlarından yararlanarak bilgiler edinir. Bu araçlar, görsel ve yazılı olup, dijital ortamda veya kağıt ortamında olabilirler. Dijital bilgi kaynakları: Televizyon, faks, elektronik ödeme para transfer sistemleri, elektronik veri değişimi ve internet gibi araçlardır. Bu araçlar, önem ve özellikleri gereği çok dikkatli okumayı gerektirir. Aksi takdirde, eksik veya yanlış bilgilenme yanılgısına düşülebilir. Kağıt ortamı kaynakları: Kitap, dergi ve gazete gibi araçlardır. Bu araçların okunması, insanların bilgilenmesinin sürekliliğini sağlar.

Çocukluk ve gençlik çağlarında alınan bilgi ve eğitim yeterli olmayabilir veya yeterli olsa bile zaman içinde güncelliğini yitirmiş olabilir. Bu nedenle, çağımızın gelişimi ve değişimi gereği, bilginin edinilmesi ve yenilenmesi, yarışan ülkeler insanlarından geri kalınmaması için bir zorunluluk olup, bu nedenle okumak bir sürekliliği gerektirir. Günümüz insanlarının, bilgi edinme ihtiyaçlarını genellikle dijital bilgi kaynaklarından yararlanarak gidermeye çalıştıkları, kağıt ortamı olan yazılı kaynaklardan bilgi edinmelerinin dijital kaynaklara göre zayıfladığı, özellikle gazete okuyuculuğunun azaldığı gözlenmektedir. Birçok il ve ilçede gazete bayiliğinin veya satıcılığının eksikliği yahut yokluğu gözlemlerimizi doğrulamaktadır. Bilgi kaynaklarını azaltmadan artırarak her insanın bilgi edinmesi, belli davranışlar kazanması ve donanımlı olması için; bilgi kaynaklarını doğru yerde, doğru zamanda kullanarak okumayı kendine görev bilmesi ve hedef olarak seçmesi bir amaç olmalıdır.

milliyet

No event in the calendar
Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

İstatistikler

Kullanıcılar
498
Makaleler
88
Makale Görünüm Sayısı
402270

HIZLI OKUMA PROGRAMI

 

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE İNDİRİMLİDİR.

DEVAM

HIZLI OKUMA KURSU

 • Kurs başlıyor.

          İLKOKUL

             için     

  OKUMAYI HIZLANDIRMA

  (seri ve akıcı okuma)

   

  ORTAOKUL, LİSE ve ÜNİVERSİTE

                için

          HIZLI OKUMA

          kursu verilir.

       0536 769 37 28

   
 • Sıcak Haber 2

  HIZLI OKUMA PROGRAMI

  Okuma hızınızı ölçünüz mü ne kadar hızlı okuyorsunuz?
  Hizliokusam programı ile ölçebilirsiniz.

  Okuma hızınızı artırmak ister misiniz?
  ... Hizliokusam programı ile istediğiniz kadar artırabilirsiniz.

  Okuduğunuzun ne kadarını anlıyorsunuz?
  Daha fazla anlamak ister misiniz?
  Hizliokusam programı ile istediğiniz kadar anlayabilirsiniz.
  Okuduklarınızı geri dönüp bir daha okuyor musunuz.?
  Geri dönüşler yapmamak ister misiniz

  Hizliokusam programı ile geri dönüşleri kaldırabilirsiniz..
  hizliokusam.com sitesindeki
  program ile gerçekleştirebilirsiniz.

  tablet  telefon için 
  Tanıdıklarınıza tavsiye edebilirsiniz.

   

   

Kimler Sitede

257 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi